Jak na recybrýle stylově a za hubičku

Také byste měli rádi na nose originální brýle, které budou zdrojem komplimentů a zároveň nezatíží váš rozpočet? Objevila jsem způsob, který lze poměrně jednoduše napodobit. Třeba vyplodí kýžené ovoce i vám. Ke zdárnému výsledku však budete potřebovat krapet toho vetešnického štěstí.


Obrýlená jsem už od šesté třídy. V primě jsme si hodně zapisovali do sešitů z tabule a poměrně rapidně se mi v té době zhoršil zrak. Od mých prvních brýlí uplynulo hodně času a též se razantně zvětšila sklíčka i obroučky :) Posledních osm let jsem skončila u obrouček bez "paciček", jelikož mi nedělají krátery u kořene nosu a hravě zvládnou tíhu sklíček i bez spešl odlehčování (a ušetřím).

mé brýle sedm let zpátky

Teprve nedávno jsem se stala závislou na báječné vymoženosti jménem sluneční brýle. Nechápu, jak jsem bez nich mohla nějakých 14 let žít! Abych je však mohla považovat za spásné, musí být samozřejmě dioptrické. V mini optice na Palackého třídě jsem zrovna vychytala slevu na skla 1 plus 1. Vybrala jsem si vzhledem ke kouřově-jantarové barvě obrouček hnědá sklíčka se 75% zatmavením. Jelikož jsem po mamce podědila její luxusně zachovalé gymplácké obroučky, vyšly mě nové letní oči jen na 800 Kč. Nádhera, že? Líbí se vám tento retro styl?

Jak na brýle vašich snů?

  • sehnat jakékoliv obroučky, které se vám líbí - po babičce, dědovi, mamce, známém, z bazaru (Pokud se jedná o starší brýle z druhé ruky a mají silná skla jiných dioptrií, je dobré mít po ruce spolehlivého poradce, páč jinak si se v nich sami neprohlédnete.)

  • nechat si do nich v optice zasadit skla na míru (Platíte tedy pouze je). Pokud nemáte s sebou papírek od optika, umí vše vykutit dle vašich stávajících brýlí. Jak snadné!

sluneční dioptrické brýle

Podobnou "haluz" jsem zopakovala i se svými stávajícími brýlemi. Obroučky jsem tentokrát vyštrachala ve svém nejmilejším bazaru na Zvonařce (Abazara). Paní v optice mě marně přesvědčovala, abych si u nich vybrala nějaké moderní obroučky. Trvala jsem si na těchto babičkovských "ludrách". Důkazem, že jsem si vybrala dobře, budiž i lichotky úplně cizích lidí. Jsou to první brýle, s nimiž jsem opravdu "srostla". Co na ně říkáte?

Snídaně pro cestovatele v jídelním voze

Štítky: