DIY nature řasenka s levandulí

Při redukování ropných produktů ve své koupelně musíte nutně narazit na problém, co s tradičním pomocníkem - řasenkou. Dnes už je k mání řada přírodumilných či vegan friendly variant (takovou fajnovou bezropnou kosmetiku UND GRETEL z Berlína můžete sehnat například v brněnském koncept storu Object), ale musíte si za ně připlatit. Pro ty tvořivější z vás mám dobrou zprávu. Svou zvýrazňovačku řas si také můžete zkusit namixovat doma z poměrně lehce dostupných ingrediencí :)


Šmarja, dost povidání, jdeme na to!

  • 4 čajové lžičky čistého aloe vera gelu (Nebojte, že jej už nikdy na nic nepoužijete. Je to zázrak na spáleniny, drobná poranění, podráždění... Svůj jsem pořídila zde.)

  • 2 čajové lžičky nesmrtelného kokosového oleje

  • 2 tabletky živočišného uhlí (Dneska už je to původem rostlinkové uhlí a správně by se mu mělo říkat spíše aktivní uhlí díky jeho šikovnému absorpčnímu povrchu.) pro barvu

  • 2 kapky levandulového esenciálního oleje na podporu růstu a vyživení řas

  • cca 1 čajová lžička včelího vosku, já však tentokrát použila krém OH LA LA od Mylo (obsahuje levanduli, bambucké a kakaové máslo a má tužší konzistenci, což se mi do receptu hodilo), ale můžete dát cokoliv přírodního s hutnější konzistencí nebo to zkusit i bez ;)


V třecí misce rozemneme pomocí tloučku aktivní uhlí (funguje i klasický hmoždíř, ale pokud nemáte, jistě nějak zaimprovizujete) a pak přidáváme ostatní ingredience dle receptu (já mám na lžičkách zleva: krím OH LA LA, kokosový olej, esenciální olej a aloe vera gel). A "matláme".

Hotovou hladkou směs pomocí kartáčku přenáším do tuby od staré řasenky (můžete si koupit i novou prázdnou) a zbytek uložím do miniplechovky.

Funguje to, hele. Mrk, mrk!