Sůl do koupele nad zlato

Dopřát si jednou za čas relaxační koupel snad není ekohřích, když vás pak dokáže řádně nakopnout/pohladit. Recept na sluncem provoněnou sůl do koupele je kouzelně jednoduchý. Výsledným efektem můžete také potěšit své okolí, zvlášť když sůl bude mít pěkný obal. Vlastnoručně vyrobených dárků totiž není nikdy dost. A pokud máte k dispozici bylinky ze své zahrady, oslníte dvojnásob. Skladba vůní, barev a bylinkových lístečků je na vás a na preferencích vaší pokožky (případně obdarovávaného). Mezi nejčastěji využívané bylinky patří levandule, máta, měsíček, zelený čaj, meduňka, jitrocel, šalvěj a růže.

Já si tentokrát zhotovila levandulovou (jak jinak, žejo) variantu pro klidný spánek.


Budete potřebovat:

  • sůl z mrtvého moře (mají v drogériích, já použila tuto); případně lze doplnit v poměru 1:1 i o jiné druhy solí (hořkou sůl, mořskou hrubozrnnou)

  • hrst usušených květů levandule (když nemám nasušené od mamky ze zahrady, tak pořizuji v Rosa Canina na Poříčí, kde ostatně sháním většinu bylinek a směsí)

  • pár kapek esenciálního levandulového oleje

  • další kvítka dle možností a nálady (1-2 hrsti)

  • skleněnou dózu s víčkem či zábrusovým uzávěrem


Vše smíchejte a uchovávejte v dóze s těsným víčkem. Nechte zhruba 14 dní odležet a pak se můžete naložit do vany :) Do koupele se dávkují 2 až 3 lžíce. Při vypouštění vody nezapomeňte přivolat na pomoc sítko. Příjemné odpočívání!

Štítky: