Když se pokazí zip... píp

Mám dvě "historické" taštičky s husí kůží; každou s vlastním příběhem. Co dělat, když se porouchá zip? Je to jednoduché. Zamaskovat nefunkční zbytek a jet dál.

Peněženku na drobáky jsem dostala ve třetí třídě od spolužáka ze základní školy, když jsem ji při hraní u něj doma vyštrachala ve skříni. Co by kluk dělal s holčičí proprietou, žejo? Jako malá jsem pořád něco odlupovala a ani tato peněženka neušla mému neurotickému počínání. Ale dopadla ještě dobře, jelikož to mohlo být ještě horší. Kdykoliv jsem si vyprosila dětský prstýnek s kamínkem, nevydržel mi ani den vcelku. Pokaždé jsem si hrála s "pacičkami" držícími drahokam s takovou vervou, že jsem je nakonec vykroutila. Zůstalo mi to, ale naštěstí mi nyní za oběť padá jen "pacičkové" víčko od vincentky. Z prstýnkových vražd jsem vyrostla a jeden takový dokonce bez újmy vlastním a nosím.

Větší taštičku - psaníčko - jsem sehnala kdysi kdesi v bazaru, měla už tehdy rozbitý zip. Abych ji mohla plnohodnotně využívat, musela jsem zip opravit. Původně vypadala etuje jako její drobnější kolegyně s motýlkem/beruškou.

Když se vám tedy nechce do náročného párání (a na látce překáží třeba také podobné "kamínky" či korálky), zkuste to šalamounsky jako já. Vytvořila jsem kabelce nástavec z bavlny a zakončila ji zbrusu novým zipem. Dneska bych si asi dala o něco větší práci s přesností šití, jelikož mi to tam dost hapruje, ale alespoň je znát ruční práce. A problém se zapínáním se tím i tak pěkně vyřešil.Štítky: