Nákupy ve skotském duchu

Nakupování se prolínalo celým naším výletem, ale druhý den jsme se do něj pustily opravdu s vervou. Probudil nás totiž déšť. Ideální počasí na schovávačku v obchodech. Své skládací deštníky jsme nechaly v zádveří a půjčily si raději místními ověřené elegány s pevnou kostrou. Ty kluky nic nezlomí. Týnka nám doporučila blízké "šariťáky" - charitativní obchody - sekáčo-bazary, kde se dají objevit poklady. Káťa vyhledala nějaká knihkupectví, která nesmíme na naší trase minout a zálusk jsme měly i na obchůdky a butiky s retro kousky. Jen tak mít ještě k dispozici bezedný měšec nebo oslíka. Nakoukly jsme i do designových obchůdků, nevyhnuly se starožitnictvím, skoro jsme se vyhnuly lunaparkovým prodejnám se suvenýry, zahřály se ve vlněných showroomech, narazily na miniblešáčky u antiků... Zklamáním pro nás byly artshopy v galeriích, kde měli velice úzký sortiment knížek.

Nakukovaly jsme do výloh.

všudypřítomný bodlák

ale, ale...

veřejné toalety jsou ok a zadara


Občerstvily jsme se u doporučovaného bistra na kraji Grassmarketu a daly si fish and chips napůl. Fakt to stačilo. Poměr cena-výkon parádní. Porce za £7. Paní se nás ptala, zda chceme kečup, ocet nebo brown sauce. Většinou vám dají vybrat. Smaženou marsku jsme vynechaly, ale tady je recept.

  • Poznatek č. 1: Není to výletovým naladěním, ani nošením růžových brýlí. Lidé v Edinburghu jsou velmi sympatičtí, milí a nápomocní.

Kouzelný vintage obchod Armstrongs and sons (našly jsme ve městě dva poblíž sebe) s retro plavkami, šaty, sukněmi, svetry,...

Být kostymérka u filmu, tak tady si vyberu. Je však potřeba mít ve většině případů vosí pas.

Další podobné se nacházely poblíž Grassmarketu:

pláštěnky a pršipláště frčí

krásná vílí košilka-spodničková, svatební

Godivaboutique

Mé úlovky:

lněno-bavlněné šaty (10 liber)

kožené sandálky (8 liber)

folklorní vestička, budeme ji ještě lehce přešívat, (4 ,libry)

nášivkový odznak, který jednou bude zdobit Pavlíkův župan

pohledy

zaječí knížka o nesmyslech

knížka o Skotsku

Knížka o divokých květinách (14 liber)

Superpraktická taška na kolo pro Pavlíka a pár dalších drobností jako dárečky...

Štítky: