Pošli poštovního holuba

Kdy jindy, než v adventním čase, poslat přátelům a rodině pohledy, přáníčka a dopisy. Zpomalit. Zapálit svíčku. Sednout si s šálkem čaje, vytáhnout hezké dopisní papíry (když jsem byla malá, sbírala jsem je), pohrát si a vyrobit originální přáníčko k Vánocům jako za našich školních let. Vzít do ruky pero... a napsat souvislejší text, ušít gratulaci na míru. Stojí to za to. Uvidíte. Potěšíte své okolí něčím, co se již pomalu z našeho seznamu milých úkonů vytrácí. Schránky přetékají nabídkami na všeckomožný a otravnými reklamami. Je pěkné v nich jednou za čas najít příjemné pohlazení v podobě pozdravu, hezkého obrázku na pohledu.

A uvidíte, že tím nepotěšíte jen adresáta. Psaním dopisů si třídíte myšlenky, rekapitulujete. Duševně se čistíte. I odesílatel tak může z této trochu retro činnosti těžit :)


Speciální vánoční tip pro překročení komfortní zóny: Mnoho lidí tráví svátky o samotě. A koho by nepotěšilo přáníčko? Zkuste si vytipovat osamělou duši třeba v domě, kde bydlíte, nebo jednoduše vhodit lístek do úplně random schránky. Hezký pocit bude mít nálezce i vy.