Léčivé a zářivé jako slunce

Dlouhou dobu jsem se nemohla odhodlat k tomu, abych vyzkoušela zlaté mléko. Univerzální všelék, který má za úkol vyhnat z těla jakýkoliv náznak řádění bacilů a neduhů. Domácí medicína, kterou si vykouzlíte během chvilky z ingrediencí ve spíži. Měla jsem respekt k jednotlivým ingrediencím, ke kombinace mléka a másla a také ke slazení medem, které třeba v čaji nesnesu. Ale když už si stěžuju na nedostatek slunce v zimě kudy chodím, tak jsem si řekla, že se rozhoupu a pozvu ho dom v podobě tohoto teplého drinku. Můžete si vyrobit klidně i veganskou variantu, jen už pak pozor při dochucování - rostlinná mléka bývají sama o sobě sladká, tak není potřeba dodávat tolik sirupu (místo medu), leda byste si chtěli záměrně přilepšit. Máslo lze též nahradit. Pokud chcete mít přehled o účincích jednotlivých komponent nápoje, jukněte ke Kitchenette, od které mám recept okoukaný. A kdo má raději videa, tu je na návštěvě v Herbáři.

Mléčný zázrak má protizánětlivé, antivirotické, prohřívací a zklidňující účinky. Taky podporuje vykašlávání. Tak hurá se skleničkou pod deku a během pití inhalovat. A jaký je můj verdikt z hlediska chuti? Je to fakt dobrý! Sladila jsem o polovinu méně, zato šalvějovým medem dovezeným od rodičů z Chorvatska.

Co třeba?

  • 1 hrnek mléka (živočišného nebo rostlinného)

  • 2 polévkové lžíce čerstvé kurkumy nebo 1 lžička mleté sušené

  • 1/2 lžičky skořice

  • špetka čerstvě namletého cayennského nebo černého pepře

  • 1 lžíce medu

  • 1 lžička másla

Nejjednodušší postup na světě

V hrnci přiveďte k varu mléko, koření a máslo a chvilku nechte probublat. Přeceďte drink přes jemné sítko přímo do sklenice. Nechte jej mírně vychladnout a dochuťte medem.

Na zdraví!

Štítky: