Trochu jiný spongebob

Péče o pleť patří k úkonům, které jsou pro mě spíše nutností než zábavou. Takže, když jsem objevila přírodní houbičku, která pochází z rostliny zmijovce (Konjac Amorphophallus), musela jsem ji vyzkoušet na svou jako treska vyschlou pokožku. Jedná se o obnovitelnou trvalku z Japonska starou už více jak 1500 let. Roste divoce v horských oblastech a používá se i jako potravina podobná bramboru. V kosmetice hraje konjac prim v oblasti odličování a čištění pleti. Houbička je 100 % přírodní a kompostovatelná.

Sáhla jsem po jemné houbičce na suchou a citlivou pleť se sklony k tvorbě akné. Má exfoliační vlastnosti, tak bájbáj odumřelé buňky. Pokožku prokrví, čistí a dál má vyvažovat její pH a zvlhčovat ji. Často jsme mívala po čištění pleti pocit stažené a jako tresky vysušené kůže. Konjac má po namočení takovou až rosolovitou strukturu, která je příjemná, přizpůsobí se všem záhybům a hydratuje. Všímám si, že čistí póry. A jelikož je to přírodní produkt, tak je plnohodnotně recyklovatelná. Poté, co bude sloužit do "roztrhání těla", na kompost s ní.

Jak s ní zacházet? Suchou houbu namočte do teplé vody dokud úplně nezměkne. Zázrak. Krouživými pohyby masírujte obličej a krk. Můžete použít i vybraný přípravek na čištění pleti. Po použití houbu propláchněte a nechte uschnout (výhodné je mít houbičku na provázku). Nenechávejte houbu ve vlhkém prostředí, zkracuje to její trvanlivost. Houba seschne a neudržují se v ní žádné breberky. Po namočení je zase redy. Měla by vydržet určitě čtvrt roku.

Teď ráno i večer jednu houbovou!

Štítky: