Nech ty nehty!

Ó, další beauty post. O drápech a jak na ně. A trochu komplexněji o mé péči o ruce. O svém lakování, nelakování, jsem psala tady, takže tušíte, že to bude velká rychlovka. Postup zaječí manikúry:

  • Stříhám na krátko zaoblenými nůžtičkami. Často a vždy po sprše, dokud jsou nehty měkké a poddajnější.

  • Piluji jen občas, když je to nevyhnutelný (zatrženost, pracovní ohlodanost), a snažím se jedním směrem, abych si je ještě více neroztřepila.

  • Kůžička: Po sprše si kůžičku ostatními prsty (nebo pomerančovníkovým dřívkem, které používám i k odstranění nečistot zpod nehtů - práce na zahrádce atd.) přejíždím a "zatlačuji". Je změklá a tento jednoduchý úkon předchází jejímu nechtěnému expandování. Sem tam si dopřeji nějaký olej. Zajdu klidně do kuchyně pro oliváč či kokosák nebo použiji spešl olejíček (Manufaktura).

  • Celé ruce často natírám krémy nebo kokosovým olejem. Zvlášť v zimě!

  • Občas je dobré si udělat lázeň - třeba před nějakou slavnostnější úpravou nehtů. Do lavórku si dejte hodně teplou vodu a dvě lžíce olivového oleje. Cachtejte se přibližně 10 minut nebo dokud se vám bude chtít.

Zimní regenerační zábal na ruce:

Na vodní lázni v misce smíchejte lžičku medu a lžičku olivového oleje. Zahřátou směs vetřete do pokožky rukou a na nehty. Ruce zabalte do mikrotenových sáčků nebo polyetylenových rukavic (pokud se chcete vyhnout plastům, tak rovnou do starších ručníčků či prostěradla) a potom do froté ručníku na 30 minut. Tuto dobu, kdy se nedá nic dělat rukama, přežijete třeba u seriálu. Výživa a hydratace jsou na světě.

A jaké jsou vaše zkušenosti a tipy?