Ledničkoskříň - jídlo a šaty pro potřebné

Venku je stále nevlídno a kdo v duchu děkuje za to, že je v teple jako já, může promýšlet možnosti, jak by mohl alespoň trochu odlehčit lidem v nouzi. Inspirace zde: sociální projekt Share Point od ledna pomáhá v Brně. Veřejná lednice, veřejná šatní skříň na jednom místě! Co nesníš sám, daruješ. Co neunosíš, daruješ. Když ti něco chybí, možná zdarma nalezneš. Služba pro všechny, kteří chtějí pomáhat i pro ty, kteří pomoc potřebují. Takže pokud zrovna vyklízíte šatník a nehodí se vám zimní kousky, neváhejte je zanést na Římské náměstí. A pokud nemůžete přenést přes srdce plýtvání jídlem, tak směle plnit sdílenou fridge. Ať žije foodsharing! Za ledničkou i za almarou (ne doslova) nejprve stály oddělené iniciativy – neformální skupina Veřejné lednice a sociální podnik People in Safety s.r.o., které se však během vyřizování lejster na úřadech spřáhly a společnými silami dotáhly za přispění radnice Brna-střed, Share Point do finální podoby. A co dál s údržbou? Dobrovolníci se starají o to, aby byl na místě pořádek (v rámci možností) a v ledničce se nenacházely závadné potraviny.

O projektu mluví zakladatel People in Safety Jakub Zaviačič v tomto videu; spolu s Terezou Navrátilovou pak taky v telce.

Chci darovat oblečení: Do skříně noste jen čisté a použitelné oděvy / případně obuv. Lepší je předem se zamyslet nad vhodností darovaného kusu vzhledem k probíhající sezóně, jelikož jsou prostory skříně omezené. Udělejte tedy probírku doma - nyní se hodí vše teplé. A letní kousky buď přineste do kamenných nadačních obchůdků (nebo cokoliv využitelného ke Třem ocáskům nebo sem) nebo, pokud máte místo, zatím uschovejte na později.

Chci darovat jídlo: Cokoliv, co lze bezpečně konzumovat a chvilku to vydrží.