Kina dnes - jednou větou

Jednou z mála "kultur", které si poslední dobou dopřávám krom kefíru, je navštěvování univerzitního kina Scala. Dostanu do sebe nějaké ty vizuální vjemy a obvykle navrch ještě tyčky a mravenčení do nohou. Ukážu se mezi lidma, zanadávám na kuřáky před vchodem a za kilo se přenesu do jiných světů. (BONUS: A díky za to, že tu lze uplatnit kartičku ISIC i pro starý.)

Mý kina v novém roce

Thelma: Herecky naprosto přesvědčivé, efektní a bajkoidně laděné mysteriózní drama s chladnými slokami a epilepticky elektrizujícími refrény, kterému se scénář rozpouští v severských mlhách, brnká na struny rozostřených hranic dobra a zla, moci a bezmoci.

Nemilovaní: Silné drama vystavěné na komorním portrétu odcizení, mateřské (ne)lásky a postradatelné něze na pozadí nekonečného současného Ruska.

Prezident Blaník: Překvapivě životaschopný satirický kus složený ze sekvence typických skečů, zavrtávající se do psychologie původních obrysů plochých bytostí, rezonuje v aktuálním měřítku jako uštěpačný svědek doby.

Hmyz: Imaginativní proteinový guláš s brechtovskými vstupy "filmu o filmu" mezi snem a realitou, který (pro mě) celkem příjemně vázne, a znovu oživuje nesmrtelnou alegorii bratří Čapků Ze života hmyzu.

Štítky: