Lekce z cestovní kombinatoriky

Už teď předešlu, že na konci tohoto článku na vás čeká mega překvapení! Moje blogerské skily už totiž dosahují nadpozemsky fascinujících výšin, takže očekávám pořádnou dávku pochval, ale k věci. Než jsem odjela do Lince, chvíli mi trvalo, než jsem vybrala hadry, které budou mít tu čest mě doprovázet. Šlo nejen o to, aby byly pohodlné, co možná nejmíň mačkající se, ale hlavně multifunkční a vzájemně se k sobě hodící. Poslední podtrhnout! Pokud jedete na místo, kde disponují zázrakem jménem pračka, není nic jednoduššího, než si doma promyslet, co se s čím dá nosit a to na místě kombinovat a pomocí doplňků transformovat. Komplikovanější je to v případě, že valíte z domu v zimě a na placu vás zastihne jaro-léto. Každou věc, kterou si rolujete do zavazadla požmoulejte v ruce, a pokud nelze vzít minimálně třikrát "jinak", hezky vraťte zpátky do almary. Díky mému obsedantnímu pravidelnému třídění to šlo poměrně hladce, i když jsem si musela vzít pár divností nebo speciálek "co by, kdyby" (př. šaty do divadla). Ale i s málem toho můžete hodně naparádit. (O to jednodušší to je, když pracujete s klukama. Ani za sto let by si nevšimli, že máte na sobě něco znovu. A i kdyby, who cares?)

TIP: Když si s sebou vezmete jako kosmetickou taštičku, taštičku psaníčko, je to 2v1.

TIP 2: Nikdy nezapomeňte na plátěnku! Do prádelny, na nákup i na piknik.

TIP 3: Boty jsou samostatnou kapitolou. Promýšlejte zvlášť pečlivě. Slušivé mules/pantofle využijete jak na pokoji, tak i při oteplení venku.

TIP 4: Vlněný svetr se prát nemusí, stačí vyvětrat a zahřeje jako láska. Přírodní materiály jsou obecně na cestách k nezaplacení.

Spodků stačí méně, vrchů berte vícero. Zde - kalhoty, sukně, svetr 1, džíska, sáčko, svetr 2, košilotílko, tričko 1, tričko 2 a tričko 3. A vždycky si nakonec řeknete, že by stačilo i méně ;) Co myslíte?

A teď slibované překvápko, které ačkoliv není rozhodně dokonalé, mi udělalo radost. Jako základ sukně-pytel, svršky, přehozy, doplňky. Celkově to tady máme na první dobrou a s ještě mega rezervou na další kombinace jasné počty: 11 hadrů = 16 kompletních ohozů. Je však jasné, že jsem zdaleka nevyčerpala možnosti, ale jen sebe při snaze o instalaci.

PS: Ta obecná pomačkanost je samozřejmě estetický záměr.

Oblečení 85 % sekáče, něco zděděno, šperky recyklace či podpořený design - 99 % slow.