Naolejuje-li mě Julie

Dneska si zahraju na bořiče mýtů a zkusím vás přesvědčit o blahodárnosti používání olejů. Díky nim bude totiž vaše pleť hydratovaná a jemná. Až naleznete takový mix ingrediencí, který vám sedne, zajásáte. Já používám fair pleťový olej Flóra od Mylo, který nakupuji v Objectu. Kromě aromaterapeutického efektu slouží oleje jako prevence proti vráskám pro suchou pleť, zmenšují póry a dodají vitamíny. Nejčastěji jej používám na noc na vyčištěnou pleť, kterou před tím ještě postříkám termální vodou nebo třeba Růžovou rosou. Pak už stačí opravdu jen kapka oleje. Oproti krému tak máte v menším objemu více muziky. Voňavý závan je pak ideálním relaxem před usnutím. Balení ve skle pro ekology i estéty. Lepší sny a lepší rána. Win win.

Myth n. 1: Pro mastnou pleť jsou oleje tabu

Rozhodně neplatí! Pro problematickou a mastící se pleť je důležité ji nevysušovat. Cílem je přivést pleť do rovnováhy a ne zbytečně stresovat vysušováním, po kterém se spíš začne opět více mastit. Zkusit můžete sérum Ako vánok.

Myth n. 2: Neprostupný film na pleti

Po aplikaci může některým olejům chvíli trvat, než se vstřebají, ale většinou není problém se vzápětí nalíčit.

A teď detailněji o olejovém koktejlu, který používám: Kombinace lehko vstřebatelných olejů se doporučuje pro suchou a citlivou pokožku. To chci, jelikož potřebuji hydratovat a poskytnout nějakou tu fortifikaci (před UV a volnými radikály). Gró tvoří olivový skvalen mající na svědomí růst nových buněk, což se kolem třicítky začíná hodit. Sérum voní po růži, myrze, kadidle a růžovém dřevě. Kouzlo, které umí redukovat zčervenání pokožky a záněty a na mě působí rozhodně antistresově.

Složení: sezamový olej, arganový olej, olivový skvalen, kukujový olej, vitamin E, esenciální olej z damašské růže, esenciální olej z růžového dřeva, esenciální olej z myrhy, esenciální olej z kadidla

Štítky: