Sioux - recovery of mosilana fabrics

Ještě jsem ani nezvládla postnout tento rest z jarní vernisáže a už je tu pozvánka na nový pop-up v Objectu. To mě vyburcovalo k ohlédnutí se za mírnějšími teplotami a předchozí kolekcí SIOUX, jíž jsem neodolala. Ale to předbíhám. Když byste se mě zeptali: "Jaký je tvůj oblíbený obchod v Brně?" Místem, které je na seznamu top pět, jež bych s chutí ukázala jakémukoliv návštěvníkovi moravské metropole, je tento vyňuňaný concept store. Sháníš dárek? Tady nikdy nešlápneš vedle a taky se stopro pokocháš.

V čem je výjimečný? Jana Longaverová se zde se svou crew soustředí na vyhledávání značek, které se vyznačují unikátní ideou a zpracováním, za něž dají tvůrci ruku do ohně. Její předvýběr je erudovaný a citlivý. Na prostoru několika metrů čtverečních vybudovaných v místě původní garáže se potkává design a kosmetika nejen na famózním "parketovém" stole. Žádná masová produkce, ale originály s pozadím otlačeným od emocí a konkrétních motivací autorů. Lokální i vybraná zahraniční společnost. Férové zázemí produktů a platforma pro sdílení zkušeností se zaručeně bezobalovou radou. Jany krédem je nezamlčet zákazníkovi nic ohledně zboží, protože si za jeho prezentací skálopevně stojí. Tento osobní přístup se mi líbí a šetří čas při lovení tipů na ekologicky udržitelné kousky, navíc esteticky nápadité.

Módní průmysl je plný zhůvěřilostí, proto mě zajímá fenomén slow fashion. Od značky SiouxStudio jsem si už v minulosti pořídila příjemnou krémovou zavinovací sukni, proto jsem se vydala prozkoumat i její jarní kolekci v rámci jejího uvedení v pop-upu. Anna Sioux, která se za značkou ukrývá, se věnuje recyklaci, upcyklaci i šití od píky, kterým prošla jako samouk při navrhování a šití pro sebe. Její filozofií je nacházet kvalitu ve starém a zacyklením procesu k novému objevit kouzlo zalíbení. Nejedná se o antagonistický vztah, ale soužití ruku v ruce. Nový kabát pro silné odolné materiály.

Mezi krásnými a jednoduše stylovými oděvy vystavěnými jako metafyzicky bazální architektura mě, kromě nadýchaných svetříků z alpaky, zaujaly korálové/cihlové (záleží na světle) kalhoty. Látka, z níž jsou vyhotovené, pochází přímo z brněnské Mosilany. Nádhera! Jelikož o ně byl velký zájem (podobně velké byly i mé rozměry), Anna se nabídla, že mi je ušije na míru. Juch. Měla jsem radost, když mi je poštovní holub doručil z Francie do Rakouska. Těším se na podzim, protože letošní brzké léto mi udělalo čáru přes rozpočet v četnosti jejich nošení. Ukážu se vám příště. Stay tuned!

Anna Sioux před stěnou sloužící jako Changing Gallery. Subtilní prostor je využíván k prezentaci lokálního současného umění. V tříměsíčních intervalech se zde střídají umělci se svou produkcí. Prodejní výstavu tu zatím měli Natalie Perkof, Daniel Piršč, Michaela Vrbková, Daniela Mikulášková a Samuel Paučo.

"Luxusní pro nás znamená jedinečné, promyšlené a kvalitní. V Object concept store v centru Brna proto objevíte značky, které v České republice jinde nekoupíte."