Mazaný tělový krém

DIY sadu od Lišky Mazané jsem dostala k Vánocům od svého mazaného zajíce, abych se vzdělala ve výrobě domácí kosmetiky. Došlo na ni teď. Balíček obsahuje ingredience a easy receptík k jehož zdárnému provedení doporučuji jednoho pomocníka - elektrický šlehač. Růčo to není ono, páč nedosáhnete tak příjemné konzistence, ale dá se. Výsledný krém kůži na těle pěkně vyživí, můj krásně voní po levanduli a je vhodný i pro citlivky. Pokud máte po ruce děti, je to ideální recept na předvedení kouzel, páč efekt je zaručen.

Vše potřebné na výrobu dvou šlehaných tělových másel se nachází uvnitř malé krabičky - čtyři přírodní složky: mandlový olej (24 ml), bambucké (28 g) a kakaové máslo (28 g) a esenciální olej (pár kapek) dle zvolené varianty. Tohle kombo zajistí všem hroším kůžím přísun vitamínů, minerálů a antioxidantů. Má za úkol chránit pokožku a pomáhat její obnově. No fakt, nejde jen o slogan.

Nádobí je potřeba pečlivě umýt stejně jako ruce :)

  • Na vodní lázni rozpusť obě másla. Poté přilij mandlový olej a zamíchej. Misku se směsí nech vychladnout.

  • Šoupni do mrazáku na 5 minut. Vyndej a promíchej. Šoupni ještě jednou (cca 5 minut), aby byla směs středně tuhá.

  • Na nižší výkon šlehej něž dosáhneš požadované šlehačkové konzistence.

  • Nadávkuj do krabiček a používej. Z nádobí vše pěkně spotřebuj a "vymaž".

TRIKY dle Mazané Lišky: S receptem se dá čarovat - magové nebo avokádové máslo místo kakaového. Olej lze též nahradit jinačím dle preferencí pleti (jojobový, arganový). Při použití pouze bambuckého másla bude krém lehčí a použitelnější i na tvář.

Mazej na to!