Smrdět či nesmrdět

Jak to zařídit tak, aby si od vás v MHD lidé neodsedávali i v těhle parnech?

  1. Vůní. Ještě dlouhou cestu musím urazit, abych našla ideální deodorant, který je zároveň šetrný k životnímu prostředí. Jsem typ s prapodivnou a nepředvídatelnou termoregulační neschopností. Zatím u mě vítězí "Čistá pazuška" od Mylo, která je milá na citlivky, páč neobsahuje sodu bikarbonu. Tento deodorant (jak z názvu vyplývá) sice nebrání pocení jako antiperspiranty (což vlastně chceme, protože pocení je přirozenou reakcí - i když nemáme rádi mokrá podpaží), ale je navržený tak, aby kontroloval vlhkost a "vůni" potu. Voní fakt pěkně. Za studena lisovaný kokosový olej má antibakteriální účinky a škrob z maranty kontroluje vlhkost a vstřebá mastnostu pocit po nanesení přípravku. Farnesol a lemonester (získaný fermentací), ač to zní trochu strašidelně, jsou oba přírodního původu. Brání nadměrnému hemžení aktivních bakterií, které by chtěly náš pot rozkládat a tím ho nasmrdět.

  2. Nošením oblečení z přírodních materiálů jako je len, hedvábí a bavlna redukujete pocení. Ropné míchanice jsou sice trendy, ale víc parády nadělají na nepotící se figuríně, než na skutečném člověku.

  3. Předcházením stresu jakbysmet. To se snadno řekne, že?

  4. Pitným režimem.

Nanášení je jednoduché: Nanes čistýma a suchýma rukama do oblasti podpaží dokud je ještě suché a umyté (ideálně). Rozetři. Stačí asi množství hrášku. Klidně aplikuj i víckrát denně, pokud je potřeba. Bezva je, že je balen ve skle.

Štítky: