A kolik druhů máš letos ty?

Honba za nejstylovějšími a nejlegendárnějšími Vánoci se může poměrně lehce přehoupnout do frustrujícího kolotoče nakupování, uklízení, kuchtění a... kde je pohoda? Krabice sice přetékají rozkošně nazdobeným cukrovím, ale pochutnáte si skutečně třeba jen na třech druzích. Po svátcích pak v úmorné snaze zamezit plýtvání, co se zbytky (nikdo už to nechce jíst), mrazíte, drobíte a porůznu schováváte tu do buchty, tu do krmítek (a to ptáčkům nesvědčí). Já mám nejradši linecké a perníčky. Várku lineckého už jsem zdárně spořádala. A perníčky? Jsou dobré, ale nefotogenické (zde tedy jen ilustrační záznam). Toto cukroví navíc můžete použít i ke zdobení dárků či stromečku. A je to.

Receptů byste našli desítky. Jeden mám ze starého mamčina zápisníku na recepty. Také se mi osvědčil třeba ten od Markéty z Kitchenette. Jen ta estetika pořád pokulhává. (Je na něj třeba hodně medu, ale letos jsem na to myslela a objednala si dost od pana včelaře Kříže.) Líbí se mi i to, jak výtvory zdobí. Nechte se inspirovat.

Je potřeba jen zachovat chladnou hlavu a analyzovat to, co máme rádi. No a, že kolegové donesou na večírek každý dvanáct druhů? Když si vypilujeme třeba tři top recepty, tak budeme odcházet s prázdnou krabičkou. Máme jistotu, že nemusíme riskovat kalorie ochutnáváním suchého cukroví, když si můžeme dát to svoje osvědčené.

Pevnou vůli a dobrou chuť!