Second hand lov: Retro komnata

Průzkumnou sérii (na kterou se chystám věky, ale buď jsem neměla foťák nebo bylo třeba zavřeno z důvodu rekonstrukce nebo jsem byla větší lemra než obvykle) mapujíci brněnské sekáče zahájím v retro vintage království. Retro komnata je opravdu tím, čím slibuje být na webu. Velkou almarou po babičce, trhuhlou z půdy. Podobná speciálka na módu z minulého století v Brně chyběla, takže jsem ráda, že je tento koncept už nějaký pátek přiveden k životu. Takže se mi alespoň tolik nestýská po Edinburghu plném vintage módy.

Puntičkářsky vybírané kousky od 50. do 90. let na vás dýchnou pečlivostí zpracování. Dobové střihy, látky a vzory. Doplňky, šperky, boty, pokrývky hlavy. Odhalíte trendy, které hýbaly světem módy jednotlivých dekád podobně jako na výstavě v muzeu. Rozklíčujete, v jakých obdobích frčely které materiály. Na vrub vzývání nových technologií tak jde třeba obliba v ropných látkách... smrdíš, ale nemačká se to. Mnoho kusů je šito v ruce. A člověk si může být jistý, že cokoliv pořídí, bude origoš. Navíc tu seženete i upcyklované kousky současnějších střihů, přešité z původních oděvů.

Můžeme zde vysledovat tendenci k tvorbě kolekcí. Podobně jako u slow fashion odvětví rozdělenou dle ročních období. Teď frčí svetry, flanelky a dlouhé sukně. Ve fotoreportu se však vrátíte do léta.

Sečteno, podtrženo: Hravá ženská móda pro kreativní módní pomaláče. Ale i kluci si zde můžou parádně nakoupit.

zdroj Retro komnata; Štefánikova 14, Brno