© 2017 by Zajíc v Hájku

Logo graphic design copyright by Kampanenky

  • White Facebook Icon
  • White Pinterest Icon

Antistresová řasokoule Věra

05.03.2019

Řasokoule je pěstitelský hit. Kdo ji nemá, jakoby zaspal pokojovkovou dobu. Její vzezření připomíná kulatý vodní mech(oun). Je fakticky ňuňu. Řasokoule zelená zkrátka vybízí k pohlazení. Podvodní zelený tenisák tvořený řasou (Cladophora aegagropila) se přirozeně vyskytuje jen na ojedinělých místech severní polokoule. Hoví si v jezerech Skotska, Estonska, Islandu a na Hokkaidu. Zvládá tvořit velké kolonie. Miluje světlo, které prostupuje menšími jezery. 

 

Lenka mě poučila, že v Japonsku se jí říká Marimo. "Marimo je v doslovném překladu kulatý plevel. V původním jazyce národa Ainu z ostrova Hokkaidō se řase také říká torasampe , což znamená jezerní skřítek."

 

Řasokoule je vzácná a chráněná, proto se stala symbolem ekovzdělávání. Ty, které seženete, se pěstují uměle v akváriích, tudíž jejich přirozený ekosystém tím nění narušen (doufám). Já pořídila svou kouli Věru v obchůdku s hezkými a hodnými věcmi Je tu milo na Veveří 4. Na pěstování jsou marimo balls jednoduché. Potřebují měkkou vodu a dostatek světla (živí se produkty fotosyntézy jako jiné řasy) a sem tam pootočit, aby narůstaly pravidelně. 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload