Antistresová řasokoule Věra

Řasokoule je pěstitelský hit. Kdo ji nemá, jakoby zaspal pokojovkovou dobu. Její vzezření připomíná kulatý vodní mech(oun). Je fakticky ňuňu. Řasokoule zelená zkrátka vybízí k pohlazení. Podvodní zelený tenisák tvořený řasou (Cladophora aegagropila) se přirozeně vyskytuje jen na ojedinělých místech severní polokoule. Hoví si v jezerech Skotska, Estonska, Islandu a na Hokkaidu. Zvládá tvořit velké kolonie. Miluje světlo, které prostupuje menšími jezery.

Lenka mě poučila, že v Japonsku se jí říká Marimo. "Marimo je v doslovném překladu kulatý plevel. V původním jazyce národa Ainu z ostrova Hokkaidō se řase také říká torasampe , což znamená jezerní skřítek."

Řasokoule je vzácná a chráněná, proto se stala symbolem ekovzdělávání. Ty, které seženete, se pěstují uměle v akváriích, tudíž jejich přirozený ekosystém tím nění narušen (doufám). Já pořídila svou kouli Věru v obchůdku s hezkými a hodnými věcmi Je tu milo na Veveří 4. Na pěstování jsou marimo balls jednoduché. Potřebují měkkou vodu a dostatek světla (živí se produkty fotosyntézy jako jiné řasy) a sem tam pootočit, aby narůstaly pravidelně.