Advent n°12: Ozdoby a jmenovky z oříšků

Hledáte ozdoby přesně na míru barevnosti interiéru? Tu je návod na k přírodě šetrné a hravé dekorace, při jejichž tvoření zužitkujete staré látky i menšího formátu. Ozdůbky jsou variabilní a mohou sloužit třeba jako jmenovky na dárky nebo ke sváteční tabuli.

Z látky vystřihněte kolečko asi 2x větší než oříšek (není potřeba to mít přesně, ale pomoci může sklenice a krejčovská křída)
Kolečko obšijte dokola předním stehem a nechte dlouhou nitku.
Vyplňte obsah "měšečku" přiměřeně větší špetkou vlny a odstřižků. Stáhněte.

Vložte do oříšku a upravte. Zjistila jsem, že není potřeba lepit. Pokud chcete mít jistotu, že děti nebo třeba kočičky, ozdoby nepovytahují, vlepte látkové vnitřky do oříšku třeba moukovým lepidlem (návod mám tu).
Ozdoby se dají využít i jako jmenovky na dárky. Stačí na světlejší látku napsat tenkým fixem jméno. Variantou může být i barevně rozlišená sada jmenovek pro každého člena rodiny (dle jejich oblíbených barev). Pro hravé lze vymyslet na Štědrý den lov na barvy, pokladovku nebo hledačku, jejímž cílem je najít legendu pro přiřazení jmen a barev. Fantazii se meze nekladou :) Líbí se mi trvanlivost a variabilita těchto ozdob-jmenovek. Máte také nějakou svou látkovou či ořechovou vychytávku?