Advent n°20: Kávovo-cukrový peeling

Když ne jedlý dárek, tak kosmetický! A když je navíc superrychlý a z věcí, které máte v kuchyni, tak co víc si přát. Bude to voňavý bojovník proti starým buňkám, preventivní likvidátor zarůstajících chloupků a snad i pomocník v boji proti celulitidě. Něco voňavého na tělo. Výhodou DIY peelingu je 100% nepřítomnost mikroplastů a ryze přírodní obsah. S ingrediencemi lze experimentovat. Kromě kávy a cukru se používá také hrubě mletá mořská sůl. Konzistence by měla být načechraná, ale provlhčená oleji.
Ingredience (množství závisí na počtu skleniček, které chcete darovat): 1 díl mleté kávy; 1 díl cukru; 0,5 dílu olejů (směs masážních olejů / olivový olej / kokosový olej); pár kapek mrkvového oleje, sušené bylinky na ozdobu (nejsou nutné) a kdyby bylo vůně málo, tak dodejte pár kapek oblíbeného esenciálního oleje. Použila jsem masážní olejovou směs, která už krásně voněla, takže dovoňování nebylo tentokrát třeba.
Oliváč, cukr i kávu lze koupit v bezobalovém obchodě ;)
Smíchejte všechny ingredience v míse a poté přemístěte do skleniček s širším hrdlem (nebo plechovek po krému). Peeling vydrží asi měsíc (v lednici nebo chladné koupelně), proto je lepší chystat menší dávky.
Pro použití naberte potřebné množství a ve sprše vmasírujte do pokožky. Ideální je nechat jej působit pár minut a poté opláchnout. Oleje zanechají pokožku příjemně vláčnou.
Tip: Na pomerančovou kůži bude baírat ještě o něco lépe, když peeling nahřejete na vodní lázni a pak jej ve sprše po aplikaci zabalíte kolem stehen do potravinové folie (zde bezobalovou verzi nemám). Nějtěžší je, se alespoň na pět minut zabavit. Pak jen smýt.