Barvení pečující hennou

Vypadá jako čokoláda a nesmrdí tolik jako klasická henna v prášku (kdo má rád vůni posekané trávy nahradí si sloveso libějším). Douho předlouho jsem si říkala, že tuhle kostku otestuju a teď na to bylo krapet času. Lush se obecně honosí tím, že netestuje na zvířatech, používá přírodní a čerstvé ingredience a voní... Sympatické je rovněž i to, že se snaží nabízet naked nebalené varianty, obaly jsou vratné a péči věnují i recy a rozložitelným obalovým materiálům používaným na zásilky.
Pro své hnědé vlasy však tento produkt šacuji parádní na masku, spíš než barvu. Z barvící schopnosti sice odvařená nejsem, ale na světlejším základu by zazářila víc (soudě z mých ohnivě zabarvených šedivých výhonků). Musím zkrátka přitvrdit, proto mi asi lépe chytá neředěný prášek z tureckého obchůdku. Vůně a pečující aspekt je však neoddiskutovatelný. Klasická henna má tendenci vlas vysušit. Pohladit hřívu kakaovým máslem je tudíž fajn počin.
Jak barvení probíhalo? Trochu jsem se bála, že příprava bude všezaprasující, ale nebylo to vůbec složité. Nakrájet šel bloček jednoduše. Pak zalít horkou vodou a na vodní lázni šlehat. Pohoda. Oproti prášku je tu jen o drtící krok navíc. Zbytek už je stejný. Celou eskapádu jsem popisovala tady. Je to rituál. Také už máte vyhrazenou barvící čepici?
A proč má tuto čoko konzistenci? Jedná se o mix exkluzivní perské henny, 100% férového kakaového másla a esenciálních olejů. A formička proto, že se inspirovali starodávnou čínskou tradicí lisování čaje do tabulek. Dokonalá přírodní alternativa barvení vlasů. Juch.