Reformát: restart pro staré knihy

Letná, ulice Sochařská, líheň dílen, taky tousty v Pivovaru Lajka... Brouzdání po přilehlých uličkách nás dovedlo k malému papírnictví. Neobyčejnému.
Projekt Reformát je sekáčové papírnictví a knihařská dílna pro veřejnost. Tito nadšenci se zabývají upcyklací a tím pádem v podstatě přímou recyklací odpadových materiálů, přičemž převažuje papír. Určitě je jim blízký princip cirkulární ekonomiky. Zaměřují se na tvorbu funkčních, praktických produktů (s duší). Najdete tu bloky, zápisníky, kuchařky, herbáře a taky pytlíky, které nezapřou cit pro grafický design.
Moc sympatické je také to, že součást kamenného obchodu tvoří sdílená knihařská dílna. Kdo to má poblíž, nechť se vrhne do výroby vlastních autorských produktů. Závidím! Bezva je, že se myslelo i na zaučovací kurzy k obsluze strojů. Nechybí však i nabídka všelijakých kurzů, workshopů, příměšťáků apod. táborů.Program je opravdu pestrý.
Odnesla jsem si pytlík na zeleninu, který je vyroben z matroše, ze kterého se dělají festivalové náramky. Vypadá odolně. Uvidíme, jak na tom bude po dlouhodobé zátěži :)