Závěsný mobil s planetkami

Téma našeho letošního pobytového tábora znělo Za hranice světů. Proto jsem vytvořila model fantazijní planetární soustavy, kterou naše posádka měla za úkol prozkoumat a snažit se vyhledat členy předchozí výpravy. Planety byly plné rozmanitých dobrodružství, přinášely zážitky i poučení...
Použila jsem metodu filcování jehlou (filcovací jehla, vlna různých barev a molitanová podložka) a také krapet kolážového přístupu. Růžová planeta má na sobě tillandsii, planeta sucha zelené a stříbrné listy, další peříčko, jiné planety korálky, zkrátka, co jsem našla... Představivosti se meze nekladou. Lze použít vlasec místo bavlnky, aby bylo dosaženo efektu levitace. Jako konstrukci jsem využila velké kruhy na vyšívání, které mi zbyly ze svatby. A jelikož jsem potřebovala planet hodně, vznikly dvě sady planetárních chlupáčů.
Pro malé hvězdáře, jako celoroční ozdoba nejen do dětského pokojíku. Nejvyšší čas, začít se mazlit s ovčím rounem, že? A když se včas rozhoupu, možná zvládnu ještě něco sezónního. Nechte se překvapit.